Отстраниха съдията на мача ПСЖ - Нюкасъл

Съдията на мача от 5-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига ПСЖ - Нюкасъл Юнайтед (1:1) Томаш Квятковски бе отстранен от мача Реал Сосиедад - РБ Залцбург, който ще се проведе на 29 ноември м.г. съобщава TVP Sport .

Квятковски отговаряше за ВАР. В 90+6-ата минута футболистът на парижани Усман Дембеле опита да направи пас в наказателното поле на "свраките" и удари защитника Валентино Ливраменто. Топката се отби в тялото на англичанина и се заби в лакътя му. Главният съдия Шимон Марчиняк, след като изгледа видеоповторението, отсъди дузпа в 90+7-ата минута при резултат 1:0 в полза на британците. Минута по-късно Килиан Мбапе реализира 11-метровия удар.

След този мач Нюкасъл спечели пет точки. Англичаните са на трето място в група F. ПСЖ е втори със седем точки.