Два автогола класираха Атлетико и зарадваха и Лацио

Атлетико Мадрид спечели визитата си на Фейенорд и така гарантира не само своето, но и участието на Лацио в осминафиналите на турнира Шампионска лига. Испанците се наложиха с 3:1 като гости в Нидерландия.

Геертруда си отбеляза автогол в 14-ата минута, а останалите попадения паднаха през втората част. Първо Марио Ермосо покачи на 2:0 в 57-ата минута, а Матс Вийфер с глава вкара топката във вратата на Ян Облак, за да върне интригата в мача.

Атлетико Мадрид отново направи два гола преднината си в мача в 81-ата минута, когато Науел Молина центрира в наказателното поле на Фейенорд, където Сантиаго Хименес в опита да избие топката с глава я вкара във вратата на Байлоу.

След тази загуба Фейенорд отпада от Шампионска лига и ще продължи участието си в Лига Европа.