Лудогорец и Олимпия оставиха развръзката за Любляна (видео)

Лудогорец и Олимпия Любляна завършиха наравно - 1:1 в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионска лига. Гостите поведоха в Разград в 14-ата минута. Лошо изчистваше на Фон Витри по земя беше посрещнато от капитана на Олимпия Тими Елшник. Той стреля от около 25 метра и преодоля стража Серджио Падт.

Малко по-късно Десподов нямаше късмет, нацелвайки греда. В края на първата част Лудогорец се върна в мача. Доминик Янков получи отляво напредна с топка в крака и навлезе в наказателното поле и технично прати топката зад гърба на Видовшек за 1:1 в 43-ата минута.

След почивката разградчани доминираха. В 68-ата минута Лудогорец вкара за втори път топката във вратата на гостите, но попадението не бе зачетено заради засада. Десподов получи от Аслак фон Витри и пусна остър пас към Тисера, но при поемането на топката капитанът на "орлите" беше в засада.

В крайна сметка всичко ще се реши на реванша в Словения.