Интер взе първото полуфинално дерби срещу Милан

Интер се наложи с 2:0 при символичното си гостуване на Милан в градското дерби от полуфиналната фаза на Шампионска лига. Това бе първото "Дерби дела Мадонина“ в най-елитната европейска надпревара от 18 години насам. За последно двата отбора се срещнаха във фазата на полуфиналите в Шампионска лига през сезон 2002/2003, когато Милан отстранява своя градски съперник. Този път обаче Интер направи важна крачка към заветната цел. Както се очакваше, "Сан Сиро“ бе изпълнен докраен предел и атмосферата бе прекрасна.

"Нерадзурите" стигнаха до първото попадение в двубоя още в 8-ата минута, когато Хакан Чалханоглу центрира в наказателното поле, а Един Джеко изпревари Давиде Калабрия, за да прати топката в мрежата на "росонерите".

Символичните домакините допуснаха втори гол едва три минути по-късно. Федерико Димарко проби по левия фланг и пусна топката пред наказателното поле, където Лаутаро я остави за Мхитарян, който се възползва от това и с плътен шут удвои преднината на своя тим.

Лаутаро Мартинес се справи със Симон Кяер и Фикайо Томори, а в последствие първият го дръпна леко през кръста в наказателното поле, заради което Хесус Хил Мансано посочи бялата точка в 31-ата минута. Испанският рефер бе привикан от VAR съдията Ернандес Ернандес да преразгледа положението, след което арбитърът промени решението си.

Браим Диас проби отляво в наказателното поле на Интер в 63-ата минута и продължи за Оливие Жиру, който върна за Сандро Тонали. Халфът засече от границата на пеналтерията, но ударът му бе право в десния страничен стъл. Шест минути по-късно Ачерби отправи далечен шут, който не беше проблем за Менян.

До края до нов гол така и не се стигна и така Интер направи важна крачка към финала, но все пак - интригата ще я има и за реванша.