Гуардиола: Остарях с 10 години

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Хосеп Гуардиола призна, че е "емоционално съсипан" след победата с 3:0 над Байерн Мюнхен.

Сити спечели убедително първия мач от четвъртфиналите на Шампионска лига във вторник вечерта, но Гуардиола изобщо не го вижда като лесна победа и се чувства сякаш е остарял с 10 години заради болката на аутлинията.

"Изобщо не бе удобно. Емоционално съм съсипан. Днес съм с 10 години по-възрастен. Беше толкова изтощителен мач.

За 55-60 минути това бе труден мач и на моменти те бяха по-добри от нас.

От началото на второто полувреме бяхме по-добри. Не можехме да ги контролираме, но някак си се приспособихме и бяхме по-добри. Това е невероятен резултат. Но в Мюнхен трябва да направим някои неща малко по-добре, за да не страдаме твърде много. Ще се опитаме да го направим.

Бил съм в подобна ситуация много пъти. Знам, че това е специален отбор. Но за да елиминираш отбор от най-високо ниво, трябва да изиграеш два мача на най-високо ниво, а не един", заяви Гуардиола.