Наполи продължава напред в ШЛ

Наполи записа нова победа над Айнтрахт Франкфурт и в реванша помежду си от 1/8-финалите в Шампионската лига. Този път лидерът в Серия А се наложи с 3:0 в двубой, който се игра на "Диего Армандо Марадона" в Неапол, а в първата среща италианците спечелиха с 2:0. Така те продължават напред в надпреварата и мечтаят за супер-сезон.

Резултатът откри Виктор Осимен в 45-ата минута, а отново той удвои в 53-тата минута. При първия гол Матео Политано центрира отдясно и сложи топката на главата на Виктор Осимен, който я насочи във вратата за 1:0. Второто попадение падна, след като Матео Политано демонстрира страхотен контрол и овладя в наказателното поле подаване на Квврацхелия. Джовани ди Лоренцо се включи в атаката и получи. Десния бек прати успоредно на голлинията подаване, което Осимен засече на празна врата – 2:0.

Третото попадение бе дело на Пьотър Жиелински в 63-ата минута от дузпа, която той сам си спечели. До края до нов гол не се стигна и Наполи продължава напред.