За първи път от 17 г. двата милански отбора стигат до 1/4-финалите

Станаха известни 6 от 8 участници в четвъртфиналите на Шампионска лига за сезон 2022/23.

Сред тях бяха два италиански отбора: Милан и Интер. И двата тима с еднакъв общ резултат се справиха със съперниците си (съответно 1:0 срещу Тотнъм и 1:0 срещу Порто).

Според Opta, това е първият път от 17 години, когато и "росонерите", и "нерадзурите" достигат до четвъртфиналите на турнира.

За последно това се случи през сезон 2005/06, когато Милан, в статута на настоящ победител в турнира, успя да стигне до полуфиналите, където загуби от бъдещия носител на купата Барселона (0:1, 0:0). ).

Интер от своя страна спря на четвъртфиналите, където само благодарение на головете като гост на Виляреал стигна по-напред (1:2, 1:0).