Гуардиола: Всички показаха изключителна игра

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола  коментира победата на отбора си срещу РБ Лайпциг със 7:0 в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига.

"Това бе наистина добро представяне на всеки един играч от първата до последната минута. Играхме страхотно както с топката, така и без нея. Ерлинг бе прекрасен, но и всички останали показаха изключителна игра. Пет гола за 60 минути! Фантастичен човек, огромен талант. Той е роден победител, много е добър.

Защо не спечелихме Шампионска лига досега? Причината е, че допускахме много голове. Вкарахме четири гола срещу Реал Мадрид, шест срещу Монако и четири срещу Тотнъм. Тоест, ние отпадахме толкова често, не защото не можехме да вкарваме. Проблемът е, че допускахме глупави голове. Ние ги подарявахме. Сега мисля, че момчетата се защитават много добре", заяви Гуардиола.