Конте: Липсва ни лидер

Мениджърът на Тотнъм Антонио Конте коментира отпадането на тима на 1/8-финалите в Шампионска лига след реванша с Милан (0:0). В първата среща "шпорите" загубиха в Италия с резултат 1:0.

"В първия мач и на двата отбора липсваха основни играчи. Милан успя да ги върне на линия за днешния мач. Мениан е много важен футболист за техния отбор. Той играе страхотно с крака и ефективно се измъкна от нашия натиск.

През първото полувреме ни липсваше търпение. Поставихме си задачата да продължим напред от първите минути и да упражним висок натиск, но Милан се справи добре с това. Не мога да виня момчетата, защото дадоха всичко от себе си.

Мисля, че сме по средата на нашето пътуване. Подобрихме се значително в сравнение с миналата година и трябва да станем още по-добри. Мисля, че в такива мачове ни липсва лидер, който да реши изхода в наша полза. Сега трябва да преминем към шампионата и да завършим сезона възможно най-добре“, заяви Конте.