Сити прати Севиля в любимия им турнир, Дортмунд със задоволително реми

Манчестър Сити стигна до обрат от 0:1 до 2:1 срещу Севиля в двубой от Група "G“ на Шампионската лига. Точни за "гражданите“ бяха младите Рико Люис и Хулиан Алварес, докато Рафа Мир вкара за гостите. С този резултат Манчестър Сити остава на върха в групата с 14 точки, докато андалусийци са трети с 5 точки в актива си.

Гостите отговориха с удар с глава на Рафа Мир в 23-ата минута, когато засече центриране на Маркос Акуня. В 52-ата минута Хулиан Алварес центрира перфектно и в наказателното поле пръв до топката стигна 17-годишният Рико Люис, който със светкавична реакция озпревари вратаря на Севиля и прати топката в мрежата.

В 73-ата минута Кевин Де Бройне направи страхотна асистенция с пас от дълбочина отдясно. Белгиецът изведе Хулиан Алварес сам срещу вратаря, нападателят подмина Буну и прати топката в мрежата – 2:1.

В другия мач от тази група - Копенхаген и Борусия Дортмунд завършиха при резултат - 1:1. В 23-ата минута Торган Азар изведе BVB напред в резулата, но малко преди почивката Хакон Арнар Харалдсон изравни. След почивката до ново попадение така и не се стигна. Дортмунд остава втори, а Севиля се включва в любимия си турнир - Лига Европа.