Реал Мадрид приключи с груповата фаза, вкарвайки 5 на Селтик

Реал Мадрид спечели група F в Шампионска лига след категорична победа с 5:1 срещу Селтик на "Сантиаго Бернабеу“ в мач от шестия кръг. Така "лос бланкос“ събраха 13 точки, с една повече от втория РБ Лайпциг. Селтик остана на дъното с две точки, а Шахтор Донецк отива в Лига Европа с шест.

След само шест минути игра Реал поведе в резултата. Валверде стреля, а Йенц спря удара му с ръка, след което "лос бланкос" получиха 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Лука Модрич, който преодоля без проблеми Джо Харт.

В 15-ата минута Реал получи нова дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Този път изпълнителят бе Родриго, който също се разписа.

Стефани Фрапар продължи да свири смело и в 34-ата минута даде трета дузпа в мача – този път за Селтик. Йосип Юранович стреля, но Тибо Куртоа спаси.

Реал Мадрид стигна до трети гол в 51-ата минута. Дани Карвахал пусна към Марко Асенсио, който стреля от движение и не остави шансове на вратаря за реакция.

Само десет минути по-късно резултатът набъбна до 4:0. Реал организира изключително красива атака. Федерико Валверде подаде към Винисиус, а бразилецът с едно докосване реализира. Още десет минути след това Лукас Васкес намери Федерико Валверде на границата на наказателното поле, а уругваецът с бомбен изстрел покачи на 5:0.

Шест минути преди края на редовното време португалското крило Жота вкара страхотен гол от фаул, за който именно той бе препънат. Техничарят прехвърли стената, построена от Куртоа и въпреки реакцията си, белгиецът нямаше шанс да парира удара.