Леверкузен удари Атлетико, Брюж продължава да мачка (видео)

Белгийският шампион Брюж продължи с отличното си представяне и разби с 4:0 като гост Порто и вече има шест точки след първите два кръга. Феран Жутлга (15') откри резултата от дузпа, а в самото начало на второто полувреме гостите довършиха Порто с два бързи гола, реализирани от Камал Сова (47') и Андреа Сков Олсен (52'). Антонио Нуса оформи крайния резултат в 89-ата минута.

Така Брюж стана първият белгийски тим, който печели първите си два мача от групите на Шампионската лига. Преди седмица "синьо-черните" победиха и другия фаворит в групата - Байер Леверкузен. "Аспирините" от своя страна днес удариха с 2:0 Атлетико Мадрид и завързаха интригата в група "В".

Преди почивката съдията Майкъл Оливър не отсъди дузпа за гостите, а в самия край на мача "аспирините" стигнаха до два гола, дело на Роберт Андрих и Муса Диаби.