Силен Наполи разби слаб Ливърпул (видео)

Наполи се наложи над Ливърпул с 4:1 в Неапол в първа среща и за двата тима от груповата фаза на Шампионска лига. Домакините изиграха много силно първо полувреме, в което тотално надиграха миналогодишния финалист в турнира.

Не бе изминала и минута игра, а  Виктор Осимен нацели греда, след като бе изведен зад защитата, преодоля Алисон, но нямаше късмет. В 5-ата минута резултатът вече бе 1:0. Пьотър Жиелински реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Милнър в наказателното поле.

Малко по-късно  Осимен падна в наказателното поле, след съприкосновение с Ван Дайк и рефеърт даде още една дузпа. Този път Алисон спаси удара на Осимен.

Наполи все пак вкара втори гол, а той падна след половин час игра. Ангиса направи двойно с Жиелински и прати топката покрай Алисон за 2:0.

Малко преди края на първата част Осимен получи контузия и бе заменен принудително от Джовани Симеоне. Последният, с първото си докосване, вкара за 3:0. Със заслуга за този гол бе Кварацхелия.

На почивката Клоп очаквано извади правещият слаб мач Джо Гомес и пусна в игра Жоел Матип. В 47-ата минута Пьотър Жиелински вкара 4-ти гол за Наполи, а малко по-късно Луис Диас успя да намали. До края пред Ливърпул се откриха още 2-3 положения, но без успех. Така Наполи направи сензацията.