Вия: Съперникът остана с човек по-малко, защото ние бяхме по-добри

Нападателят на Барселона Давид Вия заяви, че изгонването на Пепе в първата полуфинална среща от Шампионската лига срещу Реал Мадрид е закономерно явление. Според него, техния противник е останал с човек по-малко, защото каталунците са били по-добрия отбор. Както е известно, изгонването на Пепе в 60-та минута, освен, че обърна хода на мача, но и предизвика много полемики, като по-голяма част от специалистите са на мнението, че червения картон е бил незаслужен.

„Ние играхме добре. Безусловно, игра от 11 срещу 10 човека реши всичко, но съперника остана с намален състав, защото дотогава ние бяхме по-добрите. Барселона сега се явява голяма сила. Кой може сега да победи Реал на „Бернабеу"? А с резултат 2:0?", заяви Вия за AS.