Евра: Ако не се класираме на финал, ще бъде катастрофа

Защитникът на Манчестър Юнайтед Патрис Евра предупреди своите съотборници да не се самоуспокояват след снощната победа в Гелзенкирхен и да дадат всичко от себе си в реванша следващата седмица. Както е известно, снощи на „Фелтинс Арена" в първа полуфинална среща от Шампионската лига „червените дяволи" победиха Шалке 04 с 2:0 и в голяма степен си отвориха широко вратата към „Уембли", където ще бъде финала на турнира.

„Ние никога в нищо не можем да бъдем сигурни. Във футбола изобщо да се правят прогнози е много трудно. Аз мисля, че ние играхме снощи много добре, но беше странно, че се оттеглихме на почивката без да отбележим гол. Предполагам, че всички бяхме малко разочаровани от това. След това продължихме да правим същото, както през първите 45 минути. Мога да кажа, че на терена имаше само един отбор и ние наистина бяхме прекрасни. Но във футбола никога нищо не се знае и аз помня, когато играех за Монако, как на „Бернабеу" загубихме от Реал с 2:4 и всички ни бяха отписали, а след това ги победихме с 3:1. Поради това, в реванша трябва да се представим професионално, така, както го направихме снощи и да продължим да играем по същия начин, за да постигнем победа и на „Олд Трафорд". Ако не се класираме за финала, това ще бъде наистина катастрофа. На крачка сме от „Уембли", но преди това ще трябва да си свършим работата както трябва", заяви Евра за клубната телевизия на Юнайтед.