Лудогорец взе аванс преди реванша със Сутиеска

Лудогорец победи с 2:0 черногорския първенец Сутиеска в първия мач от първия квалификационен кръг Шампионската лига. Разградчани бяха по-активни преди почивката и създадоха няколко добри положения, но така и не стигнаха до гол - нещо, което все пак се случи през втората част.

Едва в края на срещата дойдоха попаденията, които бяха дело на Алекс Сантана и Матиас Тисера. В 74-ата минута се стигна до центриране от корнер на Доминик Янков, което бе засечено от Антон Недялков. Вратарят на Сутиеска не се намеси много добре и топката рикошира в гредата, след което се оказа на голлинията, където Алекс Сантана я довкара.

Появилият се като резерва Тисера пък вкара в самия край на мача, завършвайки добра атака на разградчани.

Така българските шампиони взеха удобен аванс преди реванша в Черна гора след седмица.