Шмайхел: Реал Мадрид не заслужава да бъде на финал

Бившият вратар на Манчестър Юнайтед Петер Шмайхел коментира класирането на Реал Мадрид за финала в Шампионска лига.

"Мисля, че Реал Мадрид няма право да играе на финала. Той бе забележимо по-слаб и в двата мача. Първата му възможност за гол в реванша дойде в 90-ата минута. Това доведе до гол. Второто попадение е вторият му момент. Манчестър Сити имаше пълен контрол над играта, но стадионът можеше да бъде вашият 12-ти играч. Трибуните полудяха след момента на Винисиус в началото на второто полувреме, бе невероятно.

Никога не можете да се съмнявате в играчите на този отбор. И преди са били в подобни ситуации и фактът, че много от тях вече са печелили Шампионска лига няколко пъти означава, че не се страхуват от такива моменти. Те вярват един в друг", заяви Шмайхел.

Припомняме, че Реал Мадрид победи Манчестър Сити (3:4, 3:1) и ще срещне Ливърпул на финала на турнира.