Гуардиола: Бяхме толкова близо

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола призна, че на отбора му е трудно да се примири с начина, по който излетяха от Шампионска лига.

След като спечели първата полуфинална среща с 4:3, Сити водеше с 1:0 до 89-та минута в реванша, но след това се случи нещо неочаквано.

Дубъл на Родриго позволи на Реал Мадрид да премести мача в продълженията, където всичко беше решено от спечелената и реализирана дузпа на Карим Бензема.

В резултат Реал Мадрид спечели с 3:1 и стигна до финала на Шампионска лига, където сега ще играе с Ливърпул, а за Гуардиола остава само да се оплаква от пропуснатата възможност.

"Имах поражения в Шампионската лига, имах тежки поражения от Барселона, когато не успяхме да стигнем до финала.

Но за нас е трудно, не мога да го отрека. Бяхме толкова близо до финала в Шампионска лига.

През първото полувреме не играхме добре, не играхме собствен футбол. През второто се подобрихме много и след гола контролирахме играта.

Намерихме нашата игра, но, за съжаление, не можахме да завършим започнатото. Играчите дадоха всичко без следа. Бяхме толкова близо", заяви Гуардиола.