Емери: Можеше да бъде много по-лошо

Старши-треньорът на Виляреал Унай Емери призна, че отборът му е имал късмета да се измъкне само с два гола в първия мач от полуфинала на Шампионска лига срещу Ливърпул.

Издържайки някак си до почивката на "Анфийлд", в началото на второто полувреме Виляреал допусна два пъти и в крайна сметка претърпя поражение с 2:0. Резултатът можеше да бъде по-голям предвид изобилието от шансове, създадени от Ливърпул.

Виляреал нанесе само един удар в целия мач и дори той бе неточен, но Емери се надява следващата седмица отборът му да играе по различен начин.

"Трябва да призная, можеше да бъде много по-лошо. Опитахме се да атакуваме, да подаваме, да създаваме, но те не ни позволиха да направим нищо. Нямахме друг избор, освен да се съпротивляваме в защита, за да оцелеем за реванша.

Не сме направили достатъчно, за да се оплачем от нещо. Трябва да приемем това и да се опитаме да направим реванша напълно различен. Трябва да играем с по-високо темпо, както сме свикнали", заяви Емери.