Клоп: Все още нищо не се е случило

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп предупреди своя отбор, че пътуването до Виляреал няма да бъде лесно въпреки убедителната победа в първия мач от 1/2 финала на Шампионска лига.

Ливърпул празнува домакинската победа с 2:0 над Виляреал в сряда вечерта, но отборите ще се срещнат отново следващата седмица.

Клоп е доволен от представянето на "червените", но смята, че интригата в сблъсъка е повече от жива.

"Отбранявахме се много добре, атакувахме много добре. Трябваше да вкараме голове. Трябваше да продължим да играем нашата игра.

Когато Виляреал излезе от пресата, те стават мигновена заплаха. Ако не спечелиш топката, се оказваш в половина позиция. През повечето време ние я печелехме.

Засега резултатът е 2:0, но това е само почивка. Нито повече, нито по-малко. Все още нищо не се е случило. Ако играете мач и отидете на почивка при 2:0, трябва да сте нащрек.

Знаем, че ни чака пътуване до тях и ще има трудна атмосфера за нас. Ако ни победят с 2:0 и стигнат до финала, ще бъде заслужено. Ако не, ще заслужаваме финала", заяви  Клоп.