Виляреал изхвърли Байерн от ШЛ (видео)

Байерн Мюнхен отпадна от Шампиосна лига. Тази вечер баварците завършиха наравно с Виляреал - 1:1 в мач-реванш от четвъртфиналите на надпреварата. Първата среща между двата тима завърши с успех за "Жълтата подводница" с 1:0 и така испанците продължават напред.

Байерн отново не играха много добре, но въпреки това бяха много близо до това да пратят двубоя в продължения, след като водеха с 1:0 почти до края на редовното време. Роберт Левандовски откри в 52-ата минута. Парехо сбърка пас в близост до пеналта и Коман му отне топката. Последва пас към Мюлер, а той изведе Левандовски, за когото не бе проблем да вкара. Това доведе до импулс в играта на Байерн, но немците пропиляха няколко отлични възможности за втори гол.

20 минутуи преди края Фойт спокойно можеше да получи втори жълт картон за нарушение срещу Коман, но реферът предпочете да гони играча.

В самия край Виляреал стигна до гол. В 88-ата минута Самуел Чуквуезе шокира феновете на домакините и прати отбора си напред в ШЛ.