Шалке унижи европейския шампион на Джузепе Меаца (видео)

В изключително интересен мач Шалке 04 победи Интер като гост с 5:2 в първи четвъртфинален сблъсък между двата тима в Шампионската лига. По този начин немците дадоха сериозна заявка за отстраняването на шампионите.

Първото полувреме започна по отличен начин за "нерадзурите", които поведоха в резултата още в 1-та минута. Тогава Деян Станкович се възползва от грешка на вратаря Мануел Нойер и по този начин откри резултата. Гостите отвърнаха на удара. Първо Раул нямаше късмет при опита си да изненада Жуило Сезар.

Така се стигна до 17-ата минута, когато играчите на Шалке изравниха резултата. Сезар отклони удар на Пападопулос, но топката стигна до Жоел Матип, който без прблем направи резултата 1:1. Минута по-късно Диего Милито се строполи в наказателното поле на гостите, но съдията не посочи бялата точка. В 20-ата минута Ето'о вкара топката във вратата на немците, но преди това бе прозвучал сигнал за засада.

Тиаго Мота също бе близо до гол, но ударът му мина над вратата. В 34-ата минута домакините отново дръпнаха в резултата, след като Камбиасо свали с глава към Милито, който без проблеми направи резултата 2:1. Пет минути преди края на първата част Сезар изби удар на Еду, но топката отново попадна в играча на Шалке и при добавката той не сгреши за 2:2.

Веднага след почивката, Милито направи страхотен пропуск, след като бе изведен сам срещу вратаря, но прати топката в аут. В 53-ата минута, Раул овладя добре топката в наказателното поле на шампионите и с хубав удар направи резултата 2:3. Само четири минути по-късно Хурадо центрира, а Ранокия си отбеляза нелеп автогол.

Положението за Интер стана още по-мрачно в 61-ата минута, когато Кристиан Киву бе изгонен за грубо нарушение срещу Еду. В 74-ата минута Джеферсън Фарфан стреля, но Сезар изби, топката все пак достигна до Еду, който със силен шут оформи крайното Интер - Шалке 2:5.