Байерн вкара 7 на РБ Залцбург (видео)

Байерн Мюнхен разгроми РБ Залцбург със 7:1 в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига на “Алианц Арена" и се класира напред. Първата среща между двата тима завърши без победител - 1:1, но тази вечер баварците не оставиха съмнение в класата си.

Първите три попадения за Байерн отбеляза Роберт Левандовски. Той откри от дузпа в 11-ата минута. Полският таран вкара още две попадения в 21-ата (отново от дузпа) и 23-ата минути, като за третия гол - асистенцията бе на Мюлер. Импулсът в играта на Байерн не секна и Серж Гнабри отбеляза за 4:0 в 31-ата минута. След почивката паднаха още голове. Томас Мюлер се разписа за 5:0 в 54-ата минута. В 70-ата минута Мауриц Кяергаард намали за гостите.

Това обаче не бе всичко. Мюлер вкара нов гол в 83-ата минута, а малко след това Сане оформи крайния резултат.