Челси вече с единия крак е на четвъртфиналите в ШЛ (видео)

Челси се наложи над Лил с 2:0 в първи осминафинален сблъсък от Шампионска лига. Срещата на "Стамфорд Бридж“ започна с натиск на "сините", но Кай Хавертц не успя да се разпише. В 8-ата минута обаче домакините поведоха. Топката беше центрирана от корнер, а Хаверц се извиси над всички и този път вкара за 1:0.

"Песовете" опитаха да стигнат до равенство, като до почивката имаха преимущество. След почивката Зиеш получи травма и бе заменен принудително. Хаверц пък пропусна да се разпише от добра позиция.

Така се стигна до 63-ата минута, когато резултатът беше удвоен след контраатака, започната от Канте. Французинът напредна и от границата на наказателното поле чукна топката към Кристиан Пулишич, който с прехвърлящ удар преодоля Жардим за 2:0. До края до ново попадение не се стигна.