Челси продължава напред, след нулево реми с Копенхаген

Челси и ФК Копенхаген завършиха при резултат 0:0 в мач от осминафиналите на Шампионската лига. Лондончани се класират напред, след като имаха аванс от два гола след първата среща.

Звездата на Челси Фернандо Торес остана на резервната скамейка, за сметка на Дрогба и Анелка, които водеха атаката. Испанецът се появи в игра през втората част.

"Сините" направиха много пропуски на своя "Стамфорд Бридж". В 9-ата минута Ашли Коул бе изведен от Дрогба на добра позиция, но ударът му не намери целта. Малко по-късно вратарят на гостите Виланд се намеси отлично и попречи на Анелка да открие резултата.

В 26-ата минута гостите бяха много близо до сензациянен гол, но Даме Н'Дойе със страхотен удар от фаул нацели гредата.

През втората част близо до попадение бяха Дрогба, Жирков и Анелка, а Джон Оби Микел също тресна гредата в 51-ата минута. В 67-ата минута в игра се появи Торес, но и той не успя да помогне на своя тим и по този начин двата отбора завършиха без отбелязан гол.