Сити с обрат срещу ПСЖ, първа победа за РБ Лайпциг (видео)

Манчестър Сити се наложои над Пари Сен Жермен на "Етихад Стейдиъм" с 2:1 в директна битка за първото място в група "А" на Шампионската лига.

"Гражданите" бяха по-добрият отбор през първата част, но само лош късмет им попречи да си тръгнат на почивката поне с гол аванс.

Гостите стартира по-добре второто полувреме и Килиан Мбапе откри резултата в 50-ата минута. В головата атака участваха и другите звезди на ПСЖ -  Неймар и Меси. Двамата комбинираха добре, след което центриране на аржентинеца рикошира в бранител на Сити и се озова в Мбапе, който стреля между краката на Едерсон за 0:1.

В 64-ата минута Родри даде отличен пас за Уодър отдясно в наказателното поле, а английският национал моментално центрира. Жезус успя леко да отклони топката към далечната гледа, където Стърлинг подложи крак и я чукна във вратата – 1:1.

В 77-ата минута Марез центрира към далечната греда, където Бернардо Силва реши вместо да стреля, да пробва  подаване към Жезус, който стреля в далечния ъгъл за 2:1.

В другия мач от тази група РБ Лайпциг постигна първата си победа в груповата фаза, надделявайки над Брюж с 5:0, при това като гост. Успехът е изненадващ, тъй като до момента "червените бикове" нямаха успех в груповата фаза, а в преди броени пък инкасираха неприятна загуба с 0:2 срещу Хофенхайм. Тази вече обаче Лайпциг играха добре и стигнаха до много голове.

С по два гола се отчетоха Кристофър Нкунку и Емил Форсберг, а едно попадение добави Андре Силва.