Късен гол лиши ПСЖ от победата, Сити без проблеми срещу Брюж (видео)

Пари Сен Жермен пропусна да се поздрави с успех при визитата си на РБ Лайпциг в мач от четвъртия кръг на Шампионската лига. Двата тима завършиха при резултат - 2:2.

Германският тим откри резултата в 8-ата минута, когато Андре Силва намери Нкунки и той с глава откри резултата.

В 11-ата минута РБ Лайпциг получи право да изпълни дузпа за нарушение на Данило. Андре Силва застана зад топката, но бившият му съотборник от Милан Джанлуиджи Донарума отрази изстрела му в десния ъгъл.

Вайналдум изравни са парижани в 22-ата минута след отлична размяна на подавания между него и Килиан Мбапе.

Пет минути преди почивката Маркиньос бе над всички при центриране в наказателното поле и продължи към Жоржиньо Вайналдуум, който отблизо прати топката в мрежата. Първоначално попадението му бе отменено заради засада от главния съдия, но след преглеждане на ситуацията с ВАР голът бе зачетен.

След почивката Джанлуиджи Донарума и Петър Гулачи на няколко пъти се намесиха решаващо, но в добавеното време домакините получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение срещу Кристофър Нкунку. Зад топката застана Доминик Собослай, който оформи крайното 2:2.

В другия мач от тази група Манчестър Сити записа лесна победа с 4:1 над гостуващия Брюж. Фил Фодън откри резултата в 15-ата минута, а две по-късно Джон Стунс си отбеляза автогол и изравни.

След почивката обаче гражданите не оставиха съмнения в това кой отбор е по-добър. Рияд Марез даде нов аванс на Сити в 54-ата минута, а в 72-ата Рахим Стърлинг вкара третия гол за англичаните. В добавеното време дежурния голмайстор Габриел Жезус също успя да се разпише и да фиксира крайния резултат.