Милан си спечели точка срещу Порто (видео)

Милан и Порто не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно при резултат 1:1 на “Джузепе Меаца" в двубой от група В в Шампионската лига. Ранен гол на Луис Диас още в 6-ата минута, даде аванс на гостите. Груич отне топката от Исмаел Бенасер и намери Луис Диас, който със своя шут преодоля Чиприан Татарушану.

В 16-ата минута Кансел Мбемба стреля с глава след центриране на Сержио Оливейра от фаул, след което Чиприан Татарушану действа отлично и изби в ъглов удар. В 25-ата минута Чиприан Татрушану направи поредно спасяване след изстрел с глава на Мехди Тареми.

В 61-ата минута пряк свободен удар на Бенасер срещна стената от играчи, след което Жиру стреля с акробатично изпълнение. Коща изби топката, но след това Калюлю я провря между краката му, а Мбемба я добута в собствената си мрежа за 1:1.

Десетина минути след това Мехди Тареми стреля в горния ляв ъгъл, но топката премина покрай гредата.

Малко преди края на двубоя Златан Ибрахимович реализира втори гол в мрежата на Порто, но попадението му бе отменено заради засада на Тео Ернандес. Все пак Милан успя да спечели първата си точка в ШЛ.