Реал Мадрид и Интер с победи в своята група (видео)

Реал Мадрид се наложи с 5:0 при визитата си на Шахтьор Донецк в Киев в двубой от група D на Шампионската лига.

Резултатът беше открит след автогол на капитана на домакините Кривцов, който в опита си да попречи на Карим Бензема да стигне до нея, успя да прехвърли своя вратар Трубин в 37-ата минута.

В началото на втората част Реал удвои аванса си, след като Винисиус завърши перфектно организирана атака на гостите, а асистенцията бе за Лука Модрич. В 56-ата минута Винисиус отбеляза втория си гол в мача, след индивидуален пробив в наказателното поле.

В 65-ата минута Родриго отбеляза четвъртото попадение за Реал и окончателно сложи точка на спора. Шахтьор продължи да напада и само за няколко секунди изпусна обещаващи възможности да върне поне едно попадение. В самият край на мача Бензема също записа името си сред голмайсторите, фиксирайки крайния резултат.

В другият мач от тази група - Интер се наложи с 3:1 над гостуващия Шериф. Гостите обаче отново направиха добър мач, но в крайна сметка отстъпиха на своя по-именит съперник.

Един Джеко вкара единствения гол през първата част. Той откри резултата в 34-ата минута, а след почивката головата фиеста продължи. В 52-ата минута Себастиен Тил изравни. Пет минути след това обаче грандът от Милано отново водеше в резултата след попадение на Артуро Видал. В 67-ата минута Стефан де Фрай оформи крайния резултат.