Мощен Манчестър Сити не даде шанс на Брюж (видео)

Манчестър Сити постигна втора победа в група А на Шампионската лига. "Гражданите" се наложиха с категоричното 5:1 като гост на Брюж в двубой от третия кръг на груповата фаза.

В началните минути два гола не бяха зачетени. В деветата минута Грийлиш копна токата над Миньоле, но голът не бе зачетен заради нарушение на новото попълнение на Сити. В 13-ата и Родри порази целта, но и тук попадение беше отменено заради засада.

След половин час игра Фоудън изведе отлично Жоао Кансело. Португалецът много добри си пое на гърди, след което стреля между краката на Миньоле, давайки аванс на "гражданите“. Докато футболистите на Пеп Гуардиола се радваха на ъгловото флагче, привържениците на Брюж ги засипаха с чаши с бира. Така гостите не успяха да се зарадват на своя гол, за което основна вина имаха феновете на белгийския тим.

В края на първата част Марез беше съборен в наказателното поле и се разписа от отсъдената дузпа.

След почивката Уокър вкара след подаване на Де Бройне, а в 67-ата минута 19-годишният Палмър се разписа само 120 секунди след появата си на терена. В 81-ата минута домакините все пак стигнаха до гол. Отбеляза го Ханс Ванекен след плътен удар от около 10 метра. Само три минути след това англичаните още веднъж пратиха топката във вратата. Голът отбеляза Марез.