ПСЖ взе дербито на богаташите, победа и за Брюж (видео)

ПСЖ надви Манчестър Сити с 2:0 в любопитен мач от Група А на Шампионската лига. Идриса Гей откри за парижани още в осмата минута. Домакините организираха страхотна атака, завършила с пас на Неймар към Идриса Гей, който връхлетя върху топката и моментално я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата.

Последваха пропуски на гражданите. След половин час игра Бернардо Силва направи непростим пропуск, като нацели греда. Втората част започна с нов шанс за гостите. Този път Стърлинг бе на удобна позиция, от която прати топката встрани от вратата на Донарума, който записва своя дебют в най-престижния клубен европейски турнир.

В 75-ата суперзвездата Лионел Меси събра погледите с първото си попадение с екипа на френския гранд. Лео комбинира с Мбапе и с хубав удар оформи крайния резултат.

В другия мач от тази група  РБ Лайпциг загуби от Брюж с 1:2. Нкунку откри резултата след само пет минути игра, а  Ванакен (22) успя да изравни. Още до почивката обаче обратът бе факт, след като Ритс (41) вкара втория гол за гостите. През втората част положения имаше и пред двете врати, но до ново попадение така и не се стигна.

След два мача ПСЖ и белгийският отбор са с по 4 точки, Сити има три, а Лайпциг е на дъното без точка.