Аякс вкара само два на Бешикташ (видео)

Победната серия на Аякс в тазгодишното издание на Шампионската продължава. Тази вечер грандът от Амстердам победи като домакин Бешикташ с 2:0 в мач от Група "С“. На "Йохан Кройф Арена“ домакините бяха пълни господари на терена и пропуснаха да се поздравят с дота по-изразителен успех.

В 16-ата минута удар на Бергхуис мина покрай вратата на Бешикташ. Минута след това той си коригира мерника и Аякс поведе в резултата. След пробив по лявото крило на Душан Тадич топката стигна до нидерландеца. Той не губи време и отправи удар по диагонала през защитник и даде аванс на своя тим.

Вторият гол в мача падна две минути преди почивката, когато точен бе Себастиен Алер, който получи хубаво центриране отдясно от Берхиус и засече топката в мрежата на Бешикташ.  След почивката Аякс имаха още положения, но така и не успяха да направят резултата класически.