Челси и Юве тръгнаха с победи в своята група (видео)

Носителят на трофея в Шампионската лига Челси стартира защитата на трофея с трудна победа - 1:0 над гостуващия Зенит Санкт Петербург. Точно преди първият съдийски сигнал срещата президентът на УЕФА Александър Чеферин раздаде наградите на европейската футболна централа на Едуард Менди, който стана най-добър вратар за миналата година, Нголо Канте най-добър полузащитник, Жоржиньо играч номер едно за миналата кампания, а Томас Тухел за треньор на годината.

Единственото попадение бе дело на Ромелу Лукаку, разписал се в 69-ата минута. При тази ситуация топката бе центрирана от капитана на тима Сесар Аспиликуета от вътрешността на терена към белгиеца, а той надскочи безапелационно Дмитрий Чистяков и заби с глава за 1:0.

Руснаците могат да съжаляват, тъй като десетина минути преди края имаха отличен шанс да си тръгнат поне с точката. Сердар Азмунд центрира отлично успоредно на голлинията към Артьом Дзюба, но самопожертвователната намеса на Едуард Менди предотврати попадението. В самия край Лукаку пропусна да се разпише за втори път.

В другия мач от тази група - Ювентус записа лесен успех с 3:0 при визитата си на Малмьо. Алекс Сандро даде аванс на тима си в 23-ата минута, а Дибала бе точен от дузпа, малко преди почивката. В 45-ата Мората направи резултата класически.

Така по всичко изглежда, че Юве и Челси ще спорят за първото място в групата.