Левандовски и Байерн разпиляха Барселона, Бенфика и Динамо без голове (видео)

Байерн Мюнхен записа клаическа победа с 3:0 като гости на Барселона в един от най-вълнуващите двубои в първия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Така баварците отново унижиха каталунците, след онова 8:2 през 2020-та година.

Първо Томас Мюлер реализира в 34-ата минута. Той реши да стреля от далечно разстояние. Кълбото обаче се отклони в гърба на Ерик Гарсия и стана неспасяемо за Тер Стеген. До края на първата част играчите на Барса не отправиха нито един точен удар по посока на вратата на съперника.

След почивката головата машина Роберт Левандовски се развихри.  В 56-ата минута Мусиала стреля в лявата греда на Тер Стеген, а при добавкатата Левандовски беше точен за 2:0.

Пет минути преди края Левандовски вкара отново като добавка след изстрел в гредата - този път на Серж Гнабри. Така Байерн си тръгна с победа и даде сериозна заявка, че ще гони успех в турнира през този сезон.

В другия двубой от тази група Динамо Киев и Бенфика завършиха наравно - 0:0 и си спечелиха по точка.