Марсилия и Юнайтед оставиха интригата за реванша

Олимпик Марсилия и Манчестър Юнайтед, с Димитър Бербатов в състава си, завършиха наравно - 0:0 в първия 1/8 финал от Шампионската лига по между си на „Стад Жерлан”. През първото полувреме битката се водеше изцяло в средата на терена, а ударите към двете врати бяха рядкост.

В 8-ата минута Флечър стреля, но вратарят на Марсилия спаси. Нани в 31-ата минута можеше да отбележи след далечен удар, но не сполучи. Хайнце направи няколко пропуска за французите. В 43-ата минита Чарлз Каборе стреля от далечно разстояние, но неточно.

Втората част започна с лек териториялен натиск на домакините, които търсеха попадениe. В 61-ата минута се откри добра възможност за Лион, но Брандао се размина с топката, която бе изсипана в наказателното поле на "червените дяволи". В 73-ата минута Митко Бербатов пробва удар към вратата на Марсилия, но топката излезе в аут. До края на срещата и пред двата тима се откриха интересни положения, но до гол така и не се стигна.

По този начин интригата се запази за реванша на "Олд Трафорд".