Реал спечели битката срещу Ливърпул (видео)

Реал Мадрид се наложи с 3:1 над гостуващия Ливърпул в страхотен двубой от четвъртфиналите в Шампионската лига. Така испанците взеха добра преднина, докато "мърсисайдци" стигнаха до важен гол на чужд терен, който им дава надежди за реванша,

Реал натисна своя съперник още от самото начало. Като цяло "Кралския клуб" бе по-активен през първата част и почти всичко интересно се случи пред вратата на Алисън. Винисиус Жуниор откри резултата, завършвайки по отличен начин  прекрасния извеждащ пас, който получи от Тони Кроос в 27-ата минута. В 36-ата Марко Асенсио удвои, наказвайки изключително груба грешка на Трент Александър-Арнолд, който не успя да върне към вратаря на "червените", а вместо това "асистира" за играча на Реал. Между тези два гола реферът подмина и доста спорна ситуация, при която Озан Кабак може би извърши нарушение в наказателното поле срещу Бензема. В крайна сметка до дузпа не се стигна.

В началото на втората част гостите се промениха и ведната това даде резултат. В 51-ата минута Мохамед Салах намали на 1:2. Жота бе със заслуга за гола, след като проби и опита удар, а след рикошет във футболист на Реал топката стигна до Салах, който вкара. Реферите се допитаха до ВАР за засада на голмайстора, но такава нямаше,

В 65-ата минута Винисиус се разписа за втори път, а асистенцията бе на Модрич. До края гостите опитаха да стигнат до втори гол, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.

Така Реал спечели битката, но не и войната, тъй като предстои реванш между двата тима.