Челси отново удари Атлетико и продължава напред (видео)

Челси се наложи над Атлетико Мадрид с 2:0 в реванш от осминафиналите на Шампионската лига. "Сините" от Лондон спечелиха първия мач, който се игра в Букурещ с 1:0 и с успеха днес на "Стамфорд Бридж" успяха да се класират напред.

Първият гол тази вечер вкара Хаким Зиеш в 34-ата минута. "Сините" организираха отлична контраатака. Рийс Джеймс изби топката към Кай Хаверц, който продължи към Тимо Вернер. Последният проби по левия фланг, след което центрира в наказателното поле на Атлетико Мадрид, където Хаким Зиеш бе оставен непокрит и прокара топката между краката на Ян Облак, пращайки топката във вратата му.

Челси действаше със самочувствие и Вернер можеше да вкара за 2:0 в самото начало на втората част, но Облак изби силния му удар. Зиеш пък отправи красив фалцов изстрел, който също бе спасен от словенския страж на гостите.

Атлетико Мадрид остана с човек по-малко в 81-ата минута, след като Стефан Савич удари Антонио Рюдигер преди изпълнението на ъглов удар пред вратата на Едуар Менди. Черногорският защитник бе изгонен с директен червен картон.

В последните секунди на мача Емерсон Палмиери се разписа за 2:0 и оформи крайния успех на своя тим.