Де Брюйне: Помогна ни успешното начало

Полузащитникът на Манчестър Сити Кевин Де Брюйнe коментира победата с 2: 0 над Борусия Мьонхенгладбах в осминафиналите на Шампионска лига.

"Успешният старт на играта много помогна. От първите минути изчакахме, а след това вкарахме два гола и се почувствахме уверени. Контролирахме играта и имахме шансове през второто полувреме. Не бе толкова ярко, но това е естествено.

В атака се опитвахме да влезем в наказателното поле. Това се прави от различни играчи на различни места. Понякога може да бъде трудно. Ако Жезуш и Агуеро играят, това е тяхната задача, ако те не са там, ние заемаме подобни позиции и това работи.

Много е важно да действаме надеждно в защита и да покажем игра в екип. Нашата суха серия е важна за Едерсон и защитниците. По-лесно е да играеш, когато не пропускаш", заяви Де Брюйне.