Барса игра добре, но ПСЖ продължава напред в ШЛ (видео)

Пари Сен Жермен и Барселона завършиха наравно при резултат - 1:1 в реванша от осминафиналите на Шампионската лига. Така французите продължават напред с общ резултат - 5:2.

Каталунците пропуснаха куп положения през първото полувреме. В 23-ата минута гредата спаси домакините. Сержиньо Дест получи топката отдясно на наказателното поле. Американецът изненада Навас, като отправи силен удар, който костариканецът успя да отклони в гредата. Секунди по-късно Меси не успя да засече във вратата остър пас на Дембеле.

ПСЖ пък откриха резултата след половин час игра, като голът вкара Килиан Мбапе от дузпа. Наказателният удар бе отсъден след намесата на ВАР за нарушение на Лангле срещу Икарди.

Лео Меси обаче изравни в 37-ата минута, а в самия край на полувремето пропусна дузпа. При гола аржентинецът получи в центъра, напредна и с великолепен удар в горния десен ъгъл направи стража на домакините безпомощен.

В добавеното време на първата част Барса получи дузпа. Курзава фаулира Гризман в наказателното поле. Меси застана зад топката, но Навас изби с крак удара му. Последва изпълнение на корнер, след който Флоренци изби от голлинията удар на Бускетс.

След почивката Барса бяха по-активни, но добрите изяви на Кейлор Навас запазиха резултата непроменен.