Консейсао: Играхме стратегически

Старши- треньорът на Порто Сержиу Консейсао коментира резултата от мача с Ювентус от осминафиналите на Шампионска лига (2: 1).

"Оказахме натиск върху всички силни страни на Юве, включително Адриен Рабьо в центъра, докато Киеза бе много добър в атака от дълбочина на полето и Роналдо показа своята класа в наказателното ни поле.

Порто игра стратегически отлично днес, но назад е само половината от сблъсъка. За да стигнете до четвъртфиналите, трябва да демонстрирате силата си във всеки епизод от мача.

В защита направихме 2-3 грешки, които доведоха до допуснатия гол. Предстои ни още една среща, която трябва да продължим в същия дух, да останем фокусирани във всеки един момент, защото при най-малката грешка рискувате да пропуснете.

По принцип това се случи, защото около 70 минути Ювентус не създаде нито един шанс. Играта ни не беше впечатляваща, тъй като трябваше да се защитаваме повече, но на това ниво срещу Юве това е, което трябва да направим", заяви Консейсао.