Пирло: Поднесохме подарък на Порто

Старши- треньорът на Ювентус Андреа Пирло обобщи резултатите от първата среща от 1/8-финалите на Шампионска лига на УЕФА с португалския Порто (1: 2).

"Когато допуснете гол  минута след началото на играта, което е доста странно, играчите естествено губят увереност, особено срещу отбор, който знае как да играе в защита.

Порто незабавно доведе играта до желания от тях сценарий. С толкова плътен списък от мачове е добре, че не винаги можете да поддържате абсолютна концентрация и правилното темпо, но това не би трябвало да се случва в осминафиналите на Шампионска лига. Като цяло се подготвихме добре за тази игра, но все пак това не бе отношението, което  искахме, а всичко се усложни от допуснатия гол още в първата минута, когато им поднесохме такъв подарък на сребърен поднос.

Мората не бе  в най-добра форма и наскоро прекара грип. Той игра тази вечер само защото Юве имаше нужда. След края на срещата се почувства слаб и зле, дори трябваше да легне, все още се чувства зле", заяви Пирло.