Ливърпул направи важна крачка към 1/4-финалите в ШЛ (видео)

Ливърпул направи важна крачка към класиране на 1/4-финал в Шампионската лига. Мърсисайдци победиха символичния домакин РБ Лайпциг с 2:0 в първия сблъсък между двата тима от 1/8-финалите.

Двубоят в Будапеща не бе чак толкова интересен, като всичко по-интересно се случи след почивката. През първата част Салах бе най-близо до гола, но нямаше късмет.

Все пак той се разписа през второто полувреме. Капитанът на символичните домакини - Забицер опита да подаде към Клостерман, но Салах дебнеше, напредна и сам срещу вратаря нямаше как да сгреши и разстреля мрежата на германците за 1:0.

Само пет минути по-късно резултатът бе удвоен след нова груба грешка в отбраната на домакините. Мукиеле се размина с топката, вместо да изчисти и позволи на Мане да изскочи сам срещу вратаря и да вкара за 0:2.

До края играчите на Лайпциг бяха по-активни, но така и не успяха да стигнат поне до един гол. Така Ливърпул взе добър аванс преди реванша.