Сити и Порто спечелиха последните си мачове от груповата фаза (видео)

Победителят в Група "С": на Шампионска лига - Манчестър Сити записа класически успех - 3:0 над гостуващия Олимпик Марсилия. Гражданите приключиха в групата с 16 точки и първо място.

Всички голове паднаха след почивката. В 48-ата минута Бернардо Силва намери Марез, който с помощта на рикошет намери Торес, за когото не бе проблем да се разпише отблизо.  В 77-ата минута и Агуеро се разписа и сложи точка на спора. В края на мача остана време и за Рахийм Стърлинг да запише името си сред голмайсторите. Той се възползва от подаване на Торес и първият му удар бе спасен, но той не сбърка при добавката.

В другия мач от тази група - Порто се наложи с 2:0 като гост на Олимпиакос. Октавио откри резултата от дузпа в 10-ата минута. В 77-ата Урибе оформи крайния резултат. Олимпиакос обаче може да не съжалява чак толкова, тъй като спечели третото място и ще играе в Лига Европа, докато Марсилия ще трябва да насочи силите си изцяло към френската Лига 1.