Скандалният мач приключи с категоричен успех за ПСЖ (видео)

ПСЖ размаза у дома Истанбулбашакшехир с 5:1 в доиграването на скандалния мач от Шампионската лига, прекратен снощи заради расистка реплика от страна на четвъртия съдия към помощник-треньора на гостите.

След решение на УЕФА срещата бе доиграна от 14-ата минута, в която бе прекратена. Скоро след началото на мача днес Неймар (21) даде аванс на домакините, възползвайки се от подаване на Марко Верати.

В 38-ата минута бразилецът удвои головата си сметка – 2:0. Неймар завърши бърза контраатака на ПСЖ и от чиста позиция преодоля вратаря на гостите от Турция Мерт Гюнок.

В края на първата част Мбапе бе точен от дузпа за класическото 3:0. Малко преди това гол на Мичел Бакер не бе зачетен.

През втората част Неймар (50) оформи своя хеттрик след асистенция на Анхел Ди Мария. Малко след това турският тим стигна до почетен гол чрез Мехмет Топал (57), който се разписа след пас на Ирфан Кахвечъ. Килиан Мбапе фиксира крайния резултат в 62-ата минута, а Ди Мария се отчете с втора асистенция.