Атлетико не успя да победи резервите на Байерн и ще трепери в последния мач (видео)

Атлетико Мадрид и Байерн Мюнхен завършиха при резултат 1:1 мача си от груповата фаза на Шампионска лига. Двубоят не бе от особено значение за баварците, които вече си бяха решили нещата и спечилили първото място в групата. За това и треньорът Ханс-Дитер Флик остави хора като Робър Левандовски, Мануел Нойер, Томас Мюлер и други на резервната скамейка.

В 26-ата минута Йоренте отправи страхотно центриране към Жоао Феликс, който с лекота преодоля Нюбел и изведе "дюшекчиите" напред.

В 58-ата Феликс нацели напречната греда, но и без това беше отсъдена засада. Испанците бяха много близо до победата, но 4 минути преди края на редовното време Томас Мюлер бе точен от дузпа, за да възстанови равенството. Те бе отсъдена след лоша намеса в защита на Фелипе.

Така Байерн все пак открадна точка от "Уанда Метрополитано" и затвърди първата позиция в групата, а за Атлетико остава задължителна победа в Залцбург, ако иска да продължи напред в ШЛ.