Малко очаквано: Аталанта си тръгна с успех от Анфийлд, Аякс също с победа

Аталанта записа малко очаквана победа с 2:0 при визитата си на Ливърпул  в двубой от Група D на Шампионската лига. По този начин тимът от Италия си отмъсти на "червените" за загубата с 0:5 в Бергамо. Мениджърът на "мърсисайдци" Юрген Клоп излезе с експериментален състав и това оказа влияние.

През първото полувреме на терена бе доста скучно и само две ситуаци направиха впечатление.  В 35-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като Иличич падна след единоборство с Цимикас, но Серо Гранде подмина положението, въпреки ръкомаханията на голяма част от играчите на Аталанта. Минута преди края бе първото по-добро положение за домакините, след като Салах нанесе нелош удар от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата.

След точно час игра обаче Аталанта поведе в резултата. След продължителна атака на гостите Гомес центрира отляво в наказателното поле, където на даречната греда Иличич се измъкна от Цимикас и с десния крак засече топката във вратата на Алисон - 0:1.

Малко след това гостите стигнаха до идентично второ попадение. Отново Гомес центрира отляво, Хатебур продължи с глава, а отбраната на Ливърпул отново проспа ситуацията и този път оставения непокрит Госенс засече от въздуха. До края Ливърпул не създаде почти нищо интересно пред вратата на съперника си и в крайна сметка инкасира поражение.

В другия мач от тази група нямаше изненада, след като Аякс се наложи над Мидтиланд с 3:1. Гравенберх (47) откри резултата, а малко след това Мазрауи (49) удвои. Нерес направи резултата класически в 66-ата минута, а десет минути преди края Мабил се разписа от дузпа, фиксирайки крайния резултат.