Победа в Гърция и класиране на 1/8-финал в ШЛ за Манчестър Сити (видео)

Манчестър Сити се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като победи с 1:0 при визитата си гръцкия гранд Олимпиаос в среща от Група С на турнира. След този успех момчетата на Пеп Гуардиола са лидери в групата с актив от 12 точки и на практика отборът си е гарантирал място на първите две места два мача преди края на срещите от груповата фаза.

В 36-ата минута падна единственото попадение. Рахийм Стърлинг бе намерен на скорост в наказателното поле, върна топката с пета към Фил Фоудън, чийто удар нямаше спасяване - 1:0 за “гражданите". До края на първото полувреме Стърлинг имаше възможност да покачи на 2:0 и то два пъти, но така и не нанесе добър завършващ удар.

След почивката се стигна до няколко пропуска пред вратата на гърците. В 88-ата минута Константинос Фортунис нямаше късмет, като диагоналният му удар му от воле премина до лявата греда на вратата, пазена от Едерсон. В крайна сметка англичаните се поздравиха с победата.