Мидтиланд в рупите на ШЛ, Краев с асистенция (видео)

Датският шампион Мидтиланд с Божидар Краев в състава си ще играе в груповата фаза на Шампионската лига. Днес датчаните постигнаха забележителен обрат до 4:1 срещу тима на Славия Прага, след като губеха в резултата с 0:1 до 65-тата минута.

Преди седмица двата отбора завършиха при нулево равенство в Чехия, а днес Славия поведе още в 3-ата минута. Тогава защитата на Екзекутора на Лудогорец (по-рано Мидтиланд елиминира Лудогорец) не се справи с едно центриране от корнер и Олайнка прати топката във вратата, пазена от Йеспер Хансен.

Краев влезе при 0:1 в 58-ата минута на мястото на Евандер и помогна за обрата. Българският футболист беше много активен и дори асистира за последния гол във вратата на гостите.

Първо Сори Каба изравни в 65-тата минута, а 15 минути по-късно съдията отсъди дузпа в полза на Мидтиланд. След като първоначално Каба пропусна 11-метровия удар, реферът нареди дузпата да бъде пребита. Зад топката застана Александър Шолц и бе точен за 2:1.

В добавеното време Краев отклони с глава към Дрейер, който преди това уцели гредата, и при повторния си опит нападателят довърши Славия - 4:1.

Така за първи път в историята си Мидтиланд успя да стигне до същинската фаза на най-престижното клубно състезание.