Лудогорец стартира с успех в Шампионска лига (видео)

Лудогорец записа победа с 3:1 при визитата си на Будучност в мач от първия предварителен кръг на Шампионска лига.

Така разградчани си осигуриха участие в следващата фаза на надпреварата.

Ихинио Марин откри резултата в 12-ата минута, наказвайки грешка на защитник на домакините. В 25-ата Мавис Чибота реализира ефектен гол от фаул, след като не остави никакви шансове на стража на "синьо-белите" да се намеси. - 2:0. Чукович намали в 31-ата минута, прехвърляйки Ренан.

В 42-ата минута след корнер домакините нацелиха гредата чрез Владан Аджич, а преди това имаха няколко отлични положения за гол. След почивката домакините наложиха натиск, но не успяха да реализират положенията си. Към края на мача те обаче видимо се измориха и разградчани отново започнаха да тормозят стража и бранителите на Будучност. Това даде резултат в добавеното време, когато Каули вкара трети гол и сложи точка на спора.

Така другата сряда родния шампион ще се изправи срещу датския такъв - Мидтиланд на стадиона в Разград.