ПСЖ с драматичен късен обрат срещу Аталанта (видео)

Пари Сен Жермен не изигра най-добрия си мач, но въпреки това стигна до победа с 2:1 над Аталанта в първи четвъртфинал от Шампионската лига. При това французите губеха в резултата до последната минута на редовното време, но въпреки това успяха да стигнат до страхотен обрат.

Италианците изиграха добро първо полувреме и след няма и половин час вече водеха в резултата. В 27-ата минута при поредната добра атака на италианците Сапата с доста късмет прати топката към Пашалич, а хърватският национал с перфектен фалцов удар я насочи в мрежата - 1:0. В следващата атака Неймар бе близо до изравнително попадение, но нямаше късмет при завършващия удар. До края на първата част пред бразилеца се откриха още две добри положения, но до гол не се стигна.

След час в игра се появи Мбапе, който логично не стартира мача, тъй като до скоро лекува травма. Малко по-късно обаче Кейлор Навас получи контузия и бе заменен от Серхио Рико.

В последната минута френският шампион изравни. Чупо-Мотинг центрира на втора греда към Неймар, той овладя и подаде към Маркиньос, който с воле от непосредствена близост опъна мрежата на Спортиело - 1:1. Обратът стана пълен в петминутното продължение, когато Неймар намери отляво в наказателното поле Мбапе, който моментално бутна топката към центъра, където другата резерва Чупо-Мотинг заби топката във вратата - 1:2.

Така ПСЖ вече е полуфиналист в Шампионска лига.